Un Fabrikaları, Toptan un fiyatları,

Lale Un Gıda San. Tic. Ltd. Şti.
Her Koşulda Güven
Lalegül
Lale Un Fabrika

Şirket Profili

1993 yılında Kurulan ve Tekirdağ sanayine üretimi ve istihdamı ile büyük katkılar sağlayan LALE UN SANAYİ kurucusu Recep LALE tarafından, baba mesleği olan fırıncılıktan bu günlere gelişerek ulaşmıştır. İlk fabrikasını Çorluda Yeğenler Un Sanayi olarak açan Recep LALE buradan ayrılarak yine çorluda Kamer Un Fabrikasını açtı. Bir süre bu fabrika ile üretimine devam ettikten sonra, şu anda sektörde hatırı sayılır bir yer edinmiş olan Lale Un Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti'ni kurdu.

Bugün Lale Un Gıda Sanayi ve Çorlu'da üretimine devam eden Lale Ekmek Fabrikası olarak iki işletmenin sahibi bulunan Lale Un Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.`nin bünyesinde önemli sayıda personel istihdam edilmektedir. Bu şirketi küçük bir köy fırınından bugünlere taşıyan şirket kurucusu; bu kadar hızlı gelişmelerini dürüst çalışmaya, müşteriye saygıya, çevreye duyarlılığa ve emeğe saygıya borçlu olduklarını ifade ederek; bundan sonraki çalışmalarında da ayni ilkeler doğrultusunda devam edeceklerini, müşterilerinin memnuniyetlerinin, onların mutluluğu olacağını, böylece örnek bir üretici-tüketici birliği sayesinde daha güzel günlere hep birlikte ulaşacaklarını ve sektörde örnek kuruluş olmaya devam edeceklerinin altını çizmektedir.

Lale un sanayi bugün faaliyetini, Tekirdağ ilinde bulunan, açık alanı 950 m2, kapalı alanı 5442 m2 olmak üzere toplam 6392 m2 üzerine kurulu LALE UN FABRIKASI ve Tekirdağ/Çorlu ilçesinde bulunan ekmek fırınında sürdürmektedir. Üretim kapasitesi 240 ton/gün olan 12 valslik un kırma ünitesi ile üretim yapan ve ticaret amaçlarının sadece buğdaydan, un yapmak ile sinirli kalmadığını belirten firma çalışanları; " buğday olarak işleme giren hammaddeye, klasik sanayi yöntemleri ile islenmesi dışında, geleneklerimize uygun, müşterilerimize sıhhat veren ve Türk damak tadına uyumlu hamur isleri yaratma yeteneği ile aşılıyoruz" görüsünde birleşmektedirler...

Üretim yanında kalite kontrol alanında da büyük yatırımlar yapmış olan Lale Un Fabrikası, mevcut laboratuarında buğday ve üretilen ürünün kalite analizlerini titizlikle yapmaktadır.

Bütün bu üretim anlayışı ile firmada Tip 550, Tip 650, Tip 850 ve Özel amaçlı Buğday unu üretilmektedir.

Ürünlerimiz
Türkiyede Buğday Ekim Alanları
 
Buğday Hakkında
Buğday Hakkında

Buğdayın orijini kesin bilinmemekle beraber, eldeki bazı delillere dayanarak Anadolu'nun kurak yaylaları buğdayın vatanı olarak gösterilmektedir.

Ekmek Hakkında
Ekmek Hakkında

Dünyada en çok üretilen ve tüketilen temel besin kaynağı olan ekmeğin tarladan sofraya gelişi pek kolay olmamıştır

Sertifikalarımız
HACCP, ISO 9001-2000, Gıda Sicil, Tip 550, Tip 650

Lale Un üretimde tescillenmiş ürün kalite standartları ile yıllardır ilk tercih edilen markadır.

Anasayfa    |    Şirket Profili    |    Ürünlerimiz    |    Laboratuar    |    Sertifikalarımız    |    İletişim

Hükümet Caddesi No.280 / Tekirdağ
Fab. Tel: (+90) 282 260 06 87 - (+90) 282 263 12 34 - (+90) 282 263 12 35 Fax: (+90) 282 260 06 88
E-mail: info@laleun.com.tr

  Elmas Grafik